Oaza w Gorzycach

 
 

Oaza Modlitwy w Radomyślu


      W dniach 22.09-24.09 br. odbyła się Oaza Modlitwy w Radomyślu.
Z naszej Parafii wybrały się tam cztery osoby: Ania, Natalia, Mateusz
i Tomek. Tematem była Niepokalana.
      Na spotkaniach w grupach omawialiśmy Jej życie posługując się cytatami z Pisma Świętego. Każdy czynnie włączał się we wspólne rozmowy. Pod przewodnictwem Ks. Adama Stachowicza, siostry Stanisławy i animatorów spędziliśmy te trzy dni na modlitwie, rozważaniach oraz wspólnej zabawie. Wieczory pogodne pozwoliły umocnić stare znajomości jak również poznać nowych kolegów.
      W sobotnie południe wybraliśmy się na Zjawienie. Poznaliśmy historię powstania Kościoła i tamtejszej Parafii. Pogoda dopisywała, więc zamiast wracać do Domu Rekolekcyjnego zwiedzaliśmy okolice. Było bardzo ciepło i spacer wzdłuż Sanu sprawił wiele radości. Każdy mógł porozmyślać na łonie natury. Po powrocie odbyło się ognisko. Był wtedy czas na rozmowy i wspólne śpiewy. Ten wspaniały dzień zakończył się modlitwami wieczornymi. Dziękowaliśmy Bogu za to, co nas spotkało, za radość i cierpienie.
      Oaza Modlitwy zakończyła się niedzielną Mszą Świętą w Kościele parafialnym w Radomyślu. Nas - uczestników z Gorzyc niestety na niej zabrakło. Cieszymy się ze spędzonych na OM-ie chwil.

Natalia