Oaza w Gorzycach

 
 

Rekolekcje wakacyjne


Pewnie wiele razy zastanawiałaś/eś się czym właściwie są rekolekcje wakacyjne, a może do tej pory się zastanawiasz? Rekolekcje wakacyjne to specyficzny rodzaj rekolekcji połączonych z wypoczynkiem. Taki wyjazd trwa 16 dni i ma na celu pogłębienie naszej wiary. Oczywiście każdy uczestnik przeżywa na nim coś innego.
Także część naszej wspólnoty oazowej wyjechała w te wakacje, na rekolekcje. Świadczy to o tym, że czas wolny od szkoły nie był dla nas czasem nic nie robienia, obijania się, lekceważenia wszystkiego,
a w szczególności Boga.
W tym roku z naszej parafii 17 osób wyjechało na rekolekcje wakacyjne.
Byli to :
Natalia, Justyna i Estera - Oaza Nowej Drogi I° 1 turnus w Niemienicach k. Opatowa
Emila, Ola, Magda, Paulina, Kasia, Tomek, Wojtek, Grzesiek
i Mateusz
- Oaza Nowego Życia I° 2 turnus w Skorodnym
Ela - Oaza Nowego Życia I° 1 turnus w Uhercach Mineralnych
Wojtek, Marta, Mateusz - Oaza Nowego Życia II° 1 turnus w Olchowej
Dominik - Oaza Nowego Życia II° 2 turnus w Olchowej
Na każdej oazie wakacyjnej znajduję się doświadczona kadra składająca się z animatorów, moderatorów, kleryków i sióstr. Osoby te chętnie odpowiadają na zadawane przez uczestników pytania, służą pomocą oraz pomagają w pogłębieniu naszej wiary. W programie rekolekcji są również przewidziane różnego rodzaju wycieczki oraz Dzień Wspólnoty z inną, najbliżej znajdującą się wspólnotą.
Oaza wakacyjna jest wspaniałym przeżyciem, które umocni cię z Bogiem, a także szansą na odpoczynek i poznanie nowych znajomych. To czas pewnej refleksji nad sobą, całym swoim życiem a także czas dobrej zabawy połączonej z modlitwą.
Serdecznie zapraszam na tego typu wyjazdy. Nie są to zwykłe kolonie, które gwarantują tylko zabawę i poznanie nowych znajomych, ale również duchowe przeżycia.

Justyna