STRONA RUCHU ŚWIATŁO-ŻYCIE DIECEZJI SANDOMIERSKIEJ

Drodzy! 
Zapraszamy 26 sierpnia na tegoroczny Dzień Wspólnoty.W tym roku cieszyć się sobą i obecnością Pana Jezusa wśród nas będziemy w Połańcu.

Rozpoczniemy zawiązaniem wspólnoty na placu obok kościoła Matki Bożej Wspomożenia Wiernych, gdzie przeżyjemy Godzinę Świadectw i Eucharystię pod przewodnictwem ks Biskupa Krzysztofa. Pełni radości powędrujemy ulicami Połańca na plac przy Muszli Koncertowej, gdzie będzie AGAPA i Koncert Uwielbienia, prowadzony muzycznie przez OREMUZ!  

Zapraszamy każdego z Was, zabierzcie swoich znajomych!

Wiemy, że na to czekaliście…
…wyjątkowe, sierpniowe dni już niebawem!

OReMuz, czyli Oazowe Rekolekcje Muzyczne to 10-dniowy czas spędzony z Bogiem połączony z warsztatami muzycznymi. To okazja dla każdego muzyka - zarówno tego początkującego, jak i doświadczonego.

Dlatego jeśli:
- jesteś osobą śpiewającą
- grasz na jakimś instrumencie
- chcesz podszlifować swój warsztat głosowy i instrumentalny
- muzyka sakralna jest Ci bliska
- chcesz pracować pod okiem profesjonalnych muzyków 
- ukończyłeś VI klasę szkoły podstawowej 
TO OREMUZ JEST WŁAŚNIE DLA CIEBIE!

MIEJSCE: internat przy Zespole Szkół Kształcenia Rolniczego im. Ziemi Sandomierskiej w Sandomierzu (Mokoszyn)
CZAS: 17-26 sierpnia 2017r.
PROWADZĄCY: Piotr Pałka i Sebastian Iwanowicz
KOSZT: 300 zł

Rozpoczynamy zapisy i czekamy na Twoje zgłoszenie, którego możesz dokonać w następujących krokach:
1. wypełnij formularz internetowy: https://goo.gl/forms/v951WzYlBBoKdBpy1
2. wpłać zaliczkę (100 zł)
Zapisy potrwają do 31 lipca, dlatego nie ma na co czekać!

Przyjedź, podziel się swoimi talentami!
Spędź z Bogiem i innymi ludźmi te muzyczne rekolekcje!
Do zobaczenia w Sandomierzu :)

Jeśli masz pytania, pisz do nas: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Kochani! 
Pierwszy raz w naszej diecezji mamy dla Was Oazę Nowego Życia I w czasie ferii zimowych ;) 
Proponujemy dwa turnusy -
1) 13-28.01.2017 dla woj. podkarpackiego i lubelskiego
2) 28.01-12.02.2017 dla woj. świętokrzyskiego. 
Rekolekcje są dobrą okazją do ogrzania naszych serc, a są u temu powody! Zdobądź się na odwagę i zgłoś się by wziąć udział! Czekamy na osoby po III gim. ;) 

Oaza kosztuje 150 zł dla osób z naszej diecezji, pozostali płacą 450zł! ;)

Niewiarygodne, a jednak! ;)

Wiecej informacji u naszych Moderatorów, bądź na fb: https://www.facebook.com/events/662173983943678/ - zapraszamy do śledzenia i promowania rekolekcji! 

 

Oaza Modlitwy, w której uczestniczyłem była zarówno bardzo krótka, ale też bardzo owocna. Wspólne rozważania, słuchanie słowa Bożego bez wątpienia pomogą mi rozpocząć tegoroczny adwent w wyjątkowy sposób. Treści, które kierował do nas ksiądz Marek miały na celu umocnienie młodego człowieka w wierzę oraz pokazanie jak bardzo Bóg kocha każdego człowieka bez względu na jego wady. Najbardziej w mojej pamięci zapadnie wieczorna adoracja Najświętszego sakramentu, był to moment, kiedy poczułem bliskość Pana Boga, czułem, że klęczy obok mnie i wspólnie się modli. Pierwszy raz uczestniczyłem w tego rodzaju spotkaniu młodzieży i mogę z czystym sumieniem powiedzieć osobą, które czują blokadę wewnętrzną przed wyjazdem na spotkania formacyjne – Nie bójcie się ponieważ naprawdę warto!! - Łukasz Grochala z Gorzyc

 

Dwunastu panów się wybrało na Oazę Modlitwy w okolice Krościenka nad Dunajcem, by we wspólnocie na wzór Apostołów rozważać Słowo Boże w codziennej Eucharystii i wędrówki po górach, mimo chłodu i padającego śniegu. 
fot. an. Daniel Jezierski 

W Zawichoście nasz Ruch podsumował wakacyjne turnusy rekolekcyjne i wyznaczył zadania na nowy rok formacji.

Spotkanie rozpoczęło się od zawiązania wspólnoty w kościele parafialnym pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Na Dzień Wspólnoty przyjechały rodziny, które tworzą parafialne Kręgi Domowego Kościoła oraz animatorzy tego ruchu. Towarzyszyli im młodzi z Ruchu Oazowego.

Wspólnej Eucharystii przewodniczył bp Krzysztof Nitkiewicz, koncelebrując ją razem z kapłanami posługującymi we wspólnotach oazowych.

Podczas homilii bp Nitkiewicz wskazał na potrzebę modlitwy, która nie tylko wyprasza u Boga siłę do pokonywania różnych wyzwań ale także rozpala miłość i pozwala dostrzec drugiego człowieka. Kaznodzieja przywołał jako przykład Matkę Teresę z Kalkuty i założone przez nią zgromadzenie, gdzie modlitwa, szczególnie adoracja Najświętszego Sakramentu, stanowi punkt wyjścia w działalności charytatywnej. – Dzięki temu żaden trud nie idzie na marne ale zespolony z ofiarą Chrystusa staje się zaczynem czegoś lepszego i piękniejszego – podkreślił biskup.

Na zakończenie liturgii Mszy św. główny celebrans powierzył animatorom mandat misyjny do głoszenia Dobrej Nowiny.

Następnie w zawichojskim kościele rektoralnym pw. Św. Jana Chrzciciela odbyła się „Godzina świadectwa”, podczas której uczestnicy wakacyjnych oaz opowiadali o osobistych przeżyciach spotkania z Jezusem podczas letnich rekolekcji z Bogiem.

Podczas wspólnego spotkania bp Nitkiewicz poinformował wspólnoty oazowe o mianowaniu na funkcję moderatora diecezjalnego ks. Krzysztofa Kwiatkowskiego i podziękował za dotychczasową posługę ks. Markowi Kulińskiemu.

Kolędowe Warsztaty Muzyczne 2017 "Orędzie Miłości"

Diakonia Muzyczna Ruchu Światło-Życie Diecezji Sandomierskiej serdecznie zaprasza na warsztaty muzyczne połączone z koncertem kolęd, zatytułowane: "Orędzie Miłości".  
Uczestnicy warsztatów stworzą chór, orkiestrę oraz sekcję rytmiczną, która wystąpi podczas koncertu 08.01.2017 w sandomierskiej Katedrze

Zapisy trwają do 20 grudnia 2017r. 

Każdy uczestnik zobowiązany jest do obecności przez CAŁY OKRES WARSZTATÓW. 
Zdecydowanie nie dopuszcza się możliwości późniejszych przyjazdów oraz wyjazdów w trakcie warsztatów.
Warunek ten jest związany z przygotowaniem koncertu i potrzebą predyspozycji czasowych wszystkich uczestników warsztatów.

MIEJSCE: Diecezjalne Centrum „Quo Vadis” pl. św. Wojciecha 4 27-600 Sandomierz
CZAS: 05 stycznia 2015 godz. 17.00 - 08.01.2016 ok. godz. 20.00 (po zakończonym koncercie)
PROWADZĄCY: Piotr Pałka i Sebastian Iwanowicz
KOSZTY: 100 zł

ABY ZAPISAĆ SIĘ wystarczy wypełnić poniższy formularz 
https://goo.gl/forms/2eZTsFAlLp4NxaWs2

Pytania prosimy przesyłać mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.m

Zapraszamy!

Rekolekcje ewangelizacyjne dla rodzin w Stalowej Woli

Czwartek – 20 października 2016 r.
Od 17:30 recepcja
18:00 Eucharystia z homilią
19:00 Nabożeństwo Ewangelizacyjne 
20:00 Spotkanie w grupie zakończone Apelem Jasnogórskim


Piątek – 21 października 2016 r.
18:00 Eucharystia z homilią
19:00 Nabożeństwo Ewangelizacyjne
20:00 Spotkanie w grupie zakończone Apelem Jasnogórskim


Sobota – 22 października 2016 r.
9:30 Godzina w ciągu dnia. Konferencja ze świadectwem
- kawa, herbata, ciasto
11:00 Nabożeństwo Ewangelizacyjne
12:00 Spotkanie w grupie
13:00 Obiad
14:00 Spotkanie w grupie
15:00 Sakrament pokuty. W trakcie wystawienie Najświętszego Sakramentu i Namiot Spotkania
16:30 Konferencja o duchowości małżeńskiej
18:00 Eucharystia z homilią


Niedziela – 23 października 2016 r.
9:30 Godzina w ciągu dnia oraz konferencja ze świadectwem
- kawa, herbata, ciasto
11:00 Namiot Spotkania
11:30 Eucharystia z homilią
- Godzina Świadectw
13:30 Obiad


Zapraszamy na Rekolekcje Ewangelizacyjne dla Małżeństw i Rodzin ze Stalowej Woli i okolic. 

Odbędą się one w dniach od 20.10 – 23.10 2016 roku . Rozpoczynamy 20.10 o godz.18.00 Eucharystią z homilią, dalsze spotkania jak na plakacie wyżej.

Jan Paweł II w Liście do Rodzin pisał miedzy innymi …pragnę zapukać do drzwi Waszych domów, pragnę bowiem z Wami wszystkimi się spotkać i przekazać Wam szczególne pozdrowienie. Powiemy więcej ,pragniemy zapukać , aby zaprosić do wspólnego poszukiwania szczęścia małżeńskiego i rodzinnego w czasie tych rekolekcji . 

Czym są rekolekcje ?

Rekolekcje Ewangelizacyjne to wyjątkowy czas spotkania Boga i wspólnoty małżeńskiej. W tym szczególnym Roku Miłosierdzia Bożego, to wyjątkowe zaproszenie dla każdego małżeństwa, które pragnie odnowić wzajemną miłość i umocnić więź małżeńską w Chrystusie. Zachwycić się Miłością od nowa! Temu będą służyły wspólne rozmowy, nabożeństwa i Msza Święta 

Dla Kogo są te Rekolekcje ? 

Dla wszystkich małżeństw. Każdemu małżeństwu życzymy przejścia przez „Tunel Miłości”, aby odkryć, że Pan Bóg NAS KOCHA i troszczy się – we wszystkich sferach życia - bez względu na jakim „zakręcie” życia się znajdujemy. 

• Jeśli jesteście szczęśliwi w swoim małżeństwie, pragniecie jednak pogłębić wiarę oraz przeżyć niezwykłe rekolekcje i spotkanie z Bogiem – przyjedźcie!!!

• Jeśli widzicie w waszym małżeństwie problemy, Jeśli wydaje się Wam, że po tylu latach spędzonych ze sobą nic Was nie zaskoczy. Zapraszamy!!! 

• Może już nie widzicie szansy na ratowanie Waszego Małżeństwa –Przyjdźcie . Nie ma problemu , którego Bóg nie mógłby rozwiązać !!!!

• A może dopiero niedawno Wasz związek się rozpoczął, szukacie drogowskazu i pytacie jak żyć? Czekamy na WAS z Receptą na szczęśliwe Małżeństwo!!!!!!!!!!!!!!!

Dlaczego tak ważne są takie spotkania ? Kogo nie przekonują argumenty natury duchowej, niech przekonają cyfry. 

Amerykański socjolog M. A. Wilson przeprowadził badania na temat trwałości różnych związków małżeńskich. Oto wiele mówiące wyniki:

• związek tylko cywilny – rozchodzi się jedna para na dwie (odsetek rozwodów 50%), 

• związek po ślubie kościelnym, bez praktyk religijnych – rozchodzi się jedna para na trzy (odsetek rozwodów 33%), 

• związek po ślubie kościelnym i przy coniedzielnym wspólnym udziale we mszy św. – rozchodzi się jedna para na pięćdziesiąt (odsetek rozwodów 2%), 

• związek po ślubie kościelnym, przy coniedzielnym wspólnym udziale we mszy św. i przy codziennej wspólnej modlitwie małżonków – rozpada się jedna para na 1429 (odsetek rozwodów 0,07%). 

Wspólna modlitwa małżonków rozumiana również jako wspólny udział w Rekolekcjach stanowi więc niemal stuprocentową gwarancję trwałości i nierozerwalności małżeństwa. 

Jakie mogą pojawić się trudności?
Może pojawić się myśl, był Wielki Post, były rekolekcje…. tak to prawda ale : 

• Czy więc nie warto poświęcić tych kilka dni, aby jeszcze bardziej doświadczyć pełni szczęścia i miłości? 

• Czy nie warto w roku Miłosierdzia dać coś więcej z siebie dla Jezusa ,który szaleje z Miłości do każdego z nas , na Jego rękach wypisane jest nasze IMIĘ

• Czy nie warto poprzez te rekolekcje podjąć współodpowiedzialność za losy Kościoła i naszej Ojczyzny …. Rodzina drogą Kościoła, drogą Ojczyzny 
Razem możemy bardzo dużo, możemy zadbać o tożsamość RODZINY i Narodu. 

Co jest jeszcze ważne organizacyjnie ?????????!!!!!!!!!! 

• Podczas spotkań zapewniamy opiekę nad dziećmi.
• W sobotę i niedzielę zapewniamy skromny posiłek 
• Można się włączyć na każdym etapie rekolekcji 

Przyjdźcie Jezus czeka właśnie na Was! Zaproście jedno Małżeństwo! 

To będzie taki mały prezencik od WAS dla JEZUSA!

Podkategorie